Projekt „Pro ženy ve vědě“
Přihlaste se do 9. ročníku soutěže Pro ženy ve vědě a třeba právě vy budete úspěšná stejně jako jedna z loňských laureátek, Dagmara Sirová, která byla se svým projektem nominována do mezinárodní vědecké soutěže L’Oréal UNESCO For Women in Science, International Rising Talents!
Pod záštitou světové organizace UNESCO a společnosti L’Oréal byl spuštěn již 9. ročník ojedinělého projektu L’Oréal Pro ženy ve vědě. Dvě talentované vědkyně tak mají šanci získat ocenění – každé ve výši 250 000,- Kč, které jakkoliv podpoří jejich další vědecké bádání.
Zájemkyně se mohou přihlašovat od 1. 12. 2014 do 31. 1. 2015.
Letošní novinkou je rozdělení na dvě věkové kategorie – šanci na výhru budou mít nejen vědkyně do 35 let věku (včetně), ale nově i účastnice od 36 do 45 let (včetně).
Veškeré potřebné informace včetně přihlašovacího formuláře naleznete na této webové stránce. Neváhejte a přihlaste se, protože svět potřebuje vědu, věda potřebuje ženy!
Projektu se mohou zúčastnit vědkyně, které:
- jsou občankami České republiky
- získaly doktorát v doktorském studijním programu z oblasti Věd o živé přírodě a chemických věd (jako jsou biologie, biochemie, biofyzika, genetika, fyziologie, neurovědy, biotechnologie, ekologie atd.) a z oblasti Věd o neživé přírodě (jako jsou fyzika, chemie, matematika, inženýrské vědy, technologie, informační vědy, vědy o Zemi a Vesmíru atd.)
- přihlášený výzkum budou provádět v České republice
- ocenění ve výši Kč 250 000 použijí na podporu výzkumu v České republice
- pro přihlášení odpovídají věkovým kategoriím – do 35 let věku (včetně) a od 36 do 45 let věku (včetně). Kandidátky mohou věku 35 let, resp. 45 let dosáhnout v roce 2015
Žádost musí obsahovat následující informace a dokumenty:
- vyplněnou přihlášku
- kopii diplomu Ph.D.
- odborný životopis v anglickém jazyce
- seznam publikací a citací dle Web of Science
- výčet nejlepších publikací a krátké vyjádření žadatelky v anglickém jazyce o významu v nich publikovaných výsledků
- popis navrhovaného výzkumu na nadcházejících 12 měsíců po udělení ocenění v anglickém jazyce v maximálním rozsahu 2 strany
- doporučení nadřízeného vědeckého pracovníka nebo vedoucí vědecké instituce, kde bude projekt realizován (v anglickém jazyce)
Originál přihlašovacího formuláře s vlastnoručním podpisem žadatelky a podpisem vedoucího útvaru, kde bude kandidátka výzkumnou práci provádět, je třeba odevzdat do sekretariátu České komise pro UNESCO (adresa: Rytířská 31, Praha 1, 110 00, tel: 224 186 126) do 31. ledna 2015.
Neúplné žádosti ani žádosti odevzdané po termínu nebudou brány v úvahu
Více informací na http://www.prozenyvevede.cz/ .
Zdroje: http://www.prozenyvevede.cz/ ; https://www.facebook.com/chytreakrasne